Čo ta priviedlo k fotografovaniu?
•    Spočiatku ma bavilo kreslenie. Cítiť ceruzku v ruke a ukladať tie nádherné myšlienky na papier ma skutočne bavilo. Neskôr mi srdce zahorelo vášňou po fotografovaní. Pozerať sa na náš nádherný farebný svet cez objektív. To nie je len záľuba je to vášeň. A to ma drží dodnes.
Ako dlho fotíš?
•    Začínal som ešte na základnej škole. Ešte vtedy, keď sa mohlo zdať, že môj foťák je väčší ako ja. Boli to práve školské výlety, ktoré naštartovali moju vášeň pre fotografiu. Na strednej škole som už fotil takmer čo prišlo alebo kto prišiel pod ruku. Ukončením vysokej školy začala moja vášeň pre fotografiu naberať väčšie rozmery.
Čo fotíš rád?
•    Najradšej prírodu. Prechádzka prírodou má pre mňa vždy osobitné čaro. Dejú sa v nej hotové zázraky, ktoré už väčšina ľudí v dnešnej modernej dobe až tak nevníma. Oplatí sa na chvíľu spomaliť a občas aj zastaviť a len žiť tu a teraz. Obdivovať krásu prírody a všetko čo k tomu patrí. Zbalím si batoh.  Vyberiem sa na prechádzku a cítim tú nádhernú vôňu kvetov. Počujem krásny lichotivý spev vtáčikov a šum vetra v korunách stromov. Vidím ako sa príroda predvádza vo svojej najkrajšej farbe s láskou a zároveň pokorou.
Spomenul si, že rád fotíš aj dievčatá a ženy. Prečo práve nežnú časť nášho krásneho sveta? Je to vekom? (smiech)
•    (smiech) Vekom určite nie! K prírode patria aj ľudia. Rád fotím ženy lebo ženská krása je poteším oka pre muža v každom veku a pripadá mi večná. Ženy sú ako kvety. Aj kvety sú každý iný a predsa má každý z nich svoje čaro a je nádherný.
Aký máš najradšej foťák? S čím najradšej fotíš?
•    Momentálne fotím s Nikonom. Už keď ho beriem do ruky začínam sa tešiť na tie najfantastickejšie zábery. Začiatky neboli až takto technicky dokonalé a predsa na svoju dobu aj Zenit bol úžasný nástroj na fotenie. Dokázal som s ním narobiť veľmi veľa krásnych a kvalitných fotografií. Tieto tešili oko aj dušu priateľov a známych už v mojich začiatkoch.
Máš radšej fotky vonku alebo tie štúdiové?
•    V zásade je mi to jedno. Je však pravda, že radšej mám prirodzené fotky ako tie čo sú umelo upravované v rôznych softvéroch. Aj keď rozumiem tomu, že občas sú úpravy ba až nutné. Retušovanie je spôsob ako vyrovnať nechcené veci alebo odstrániť zo záberu to čo tam nemá byť.
Čo vravíš na dnešné „cvakanie“ mobilnými telefónmi? A fotky takéhoto druhu?
•    Veľmi takémuto štýlu neholdujem. Uznávam však, že v „núdzi“ je aj foťák v mobile lepší ako žiadny. Ak už nie je poriadna zrkadlovka po ruke na krásne fotky je to lepšie ako nič. V žiadnom prípade s ním nefotím zásadné fotky ako sú portréty, svadby, šport, folklór, ..  Osobne takéto fotenie používam skôr ako robenie poznámok. Niečo sa mi páči tak si to jednoducho a rýchlo odfotím.

pokračovanie článku na http://blog.zuzy.info/fotograf-rozhovor/