Ako vytvoriť svoj štýl fotografie

Hľadanie vášho štýlu fotografie môže byť trochu ťažkou úlohou, najmä keď práve začínate. Ale stáva sa to občas každému, pretože sa vkus časom mení, čo je prirodzené.

Prvá vec, ktorú je potrebné definovať vo svojom štýle, je pýtať sa sám seba, čo chcete dosiahnuť s fotografiou. Chcete fotografovať len pre potešenie? Alebo chcete fotografovaním zarábať ? Je potrebné sa pozerať aj na práce ostatných fotografov. Nemyslím tým kopírovať štýl iných ale využiť to pre svoju prácu na inšpiráciu ako urobiť obrazy odlišne, aby vypovedali o vašom videní sveta. Vaše fotografie budú vizuálnym vyjadrením vašej značky, preto sa snažte premýšľať o spôsoboch, ako byť jedinečný vo vašej práci.

Je potrebné byť k sebe kritický. To je vec, ktorá sa ťažko robí, ale rozhodne Vám pomôže v dlhodobom horizonte. Vyberte niekoľko svojich predchádzajúcich obľúbených fotografií , ktoré hovoria k tomu, na čo sa chcete sústrediť (vaše ciele) a analyzujte svoju prácu. Analyzujte obrázky z hľadiska emócií, ktoré vyjadrujú, tónu a nálady, ktoré vyžarujú , pozriete sa na ne ako vyzerajú zblízka a z diaľky. Všimnite si, čo robí všetky obrázky jedinečné pre vašu značku a váš štýl fotografie a ako ich budete robiť lepšie.

Napríklad ja sa snažím robiť fotografie tak ako ich je vidieť v reálnom svete. Nemám rád keď sa prehnane úpravujú a prifarbujú viac ako treba. Používam pri tvorbe aj nové postupy lebo odbor fotografie sa stále vyvíja. Ale vždy všetko s mierou. To je jeden z mojich štýlov ktorý som si zvolil.